5 شهر محبوب اروپایی که اکنون برای بازدید از آنها هزینه اضافی دریافت می کنند

پس از همه‌گیری، بسیاری از شهرهای اروپایی فشار فزاینده‌ای را برای پاکسازی جریان بازدیدکنندگان احساس کردند. به منظور مبارزه با گردشگری انبوه و همچنین بهره مندی از اقتصادهای مختلف و رفاه شهروندان خود، این پنج مقصد داغ، مالیات ورودی را انتخاب کرده اند.

ونیز، ایتالیا

ونیز به عنوان شهری که عاشقان در آن عشق می ورزند، شناخته می شود، زیرا افسانه ها می گویند که عشق تا زمانی ادامه دارد که شما پا در محدوده شهر بگذارید. ونیز که به دلیل کانال ها و معماری منحصر به فرد خود مشهور است، اعلام کرده است که برای بازدیدکنندگان روزانه مالیاتی برای ورود وضع خواهد کرد. (این مالیات بسته به زمان سال و ماه متفاوت خواهد بود). در حال حاضر، این مالیات هنوز در مرحله آزمایشی است و در ماه های می، ژوئن و ژوئیه 2024 اعمال خواهد شد. بازدیدکنندگان باید 5 یورو برای ورود به شهر بین ساعت 8:30 صبح تا 4 بعد از ظهر بپردازند، بنابراین ممکن است بخواهید این را در حساب خود لحاظ کنید. بودجه.

نمایی از کانال Vetrai à Murano

نمایی از کانال Vetrai در مورانو، ناحیه ای در ونیز، ایتالیا.

عکس: سیمون پادوانی/گتی ایماژ

بارسلونا، اسپانیا

شهر بارسلونا در شمال اسپانیا واقع شده است و هر تابستان پذیرای تعداد زیادی از گردشگران است، زیرا سواحل آن مشرف به دریای مدیترانه شلوغ هستند که منجر به بدتر شدن تمیزی شهر می شود. از آوریل 2024، این شهر اسپانیا تصمیم گرفته است مالیاتی را با هدف کاهش تعداد گردشگران هر سال وضع کند. بازدیدکنندگان علاوه بر مالیات منطقه ای، مالیات شهری اضافی به مبلغ 3.25 یورو در هر شب پرداخت خواهند کرد. مبلغ کل مالیات بسته به نوع اقامت متفاوت است، هتل های پنج ستاره در مجموع تا 6.75 یورو برای هر شب شارژ می کنند.

بارسلونا.  کاتالوگ.  تاق پیروزی.

طاق پیروزی بارسلون یک جاذبه توریستی محبوب است و دلیل خوبی هم دارد.

عکس: ژاوی گومز/گتی ایماژ

سانتیاگو د کامپوستلا، اسپانیا

کلیسای جامع کاتولیک سانتیاگو د کامپوستلا، در میان دیگر شگفتی های معماری، آن را به مقصدی برای دوستداران معماری باروک که به شهرهای اروپایی سفر می کنند، تبدیل می کند. به دلیل وسعت کوچک، این شهر در نظر دارد مالیات‌های مالی را بر همه هتل‌ها و محل‌های اقامتی اعمال کند که غرامتی از 0.50 تا 2.50 یورو برای هر گردشگر است.

source: https://www.architecturaldigest.com/story/5-popular-european-cities-will-now-charge-you-extra-to-visit