پاور کامپیوتر چیست؟وظیفه پاورچیست؟ هوشمندنت پاور کامپیوتر چیست؟وظیفه پاورچیست؟

اگر فقط یک کابل PCIe داشته باشید، سیستم‌تان با مشکل مواجه می‌شود؛ به‌علاوه، اجرای آن‌ها روی یک کابل اصلا استاندارد نیست. در مجموع پاورهایی که کابل های آن از خود پاور جدا می شود و کابر می تواند فقط کابل هایی که نیاز دارد به آن متصل کند را پاور ماژولار گفته می شود. در بعضی از پاور های کامپیوتر قسمتی از کابل ها به خود پاور چسبیده اند و قسمتی نیرز قابل جدا شدن می باشند این نوع را نیمه ماژولار یا سمی نامیده می شوند.

از خصوصیات بارز منبع تغذیه(پاور)مسترتک مدل TX330W میتوان به استاندارد های جهانی 80 PLUS BRONZE و استاندارهای محافظتی نظیر:

درنهایت با یک جمله از انیشتین در رابطه با رازهای موفقیت مقاله را به پایان می‌رسانیم. به طور مثال شرکت Intel تمرکز بسیار زیادی بر روی نویز و ریپل خروجی منابع تغذیه دارد و این به دلیل آن است که نویز و ریپل خروجی پاور تاثیر مستقیم بر روی بازدهی و سرعت پردازشگرهای Intel دارد . همچنین تمرکز شرکت AMD بر روی مسئله تخلیه حرارت داخلی پاور و کیس می باشد ، چرا که این سری از پردازشگرها حرارت بسیار بالایی تولید می نمایند و مسئله تخلیه این حرارت به جهت افزایش راندمان پردازشگر AMD ، بسیار حائز اهمیت می باشد .

پاور کامپیوتر 400 وات اوست مدل GT-AV400-BW

قابل ذکر است گیمیرها در هنگام خرید پاور گیمینگ باید بیشتر به این نکات توجه کنند. پاور کامپیوتر قطعه‌ای است که وظیفه برق‌رسانی به سایر قطعات کامپیوتر را دارد و بر همین اساس هم دارای یک سری کابل است که به محل مخصوص به خود روی قطعات مختلف کامپیوتر متصل می‌شوند. پاور کامپیوتر مثل منبع تغذیه سایر وسایل الکترونیکی، برق 220 ولت شهری را به برق قابل استفاده برای قطعات کامپیوتر با ولتاژ کمتر تبدیل می‌کند و لذا دارای یک مبدل ولتاژ داخل خود است.

  • ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.
  • خوشبختانه توان برخی از بخش‌های کامپیوتر مثل حافظه رم، پورت‌های USB، فن‌ها و حتی شیارهای PCI-E از طریق مادربورد تامین می‌شود و نیازی نیست که پاور مستقیما به آنها متصل شود.
  • در بازار مدل‌های منبع تغذیه مختلفی وجود دارند که 300 وات (300W) یا 1200 وات (1200W) و حتی بیشتر یا کمتر را ارائه می‌دهند.
  • بدون پاور مناسب قطعات کامپیوتر نمی توانند کارایی داشته باشند و کیفیت منبع تغذیه میتواند در طول عمر قطعات اثرگذار باشد.
  • قطعات دایره‌ای شکل سبزرنگ که به شکل حلقه هستند و سیم‌های مسی دور آن‌ها پیچیده شده است، القاگر نام دارند (زمانی که القاگرها با این روش مورداستفاده قرار می‌گیرند، چوک یا خفه‌کن نیز نامیده می‌شوند).
  • پاور با راندمان بالاتر نیز صرف نظر از ظرفیت آن، راندمان پایینی در بارهای سبک نخواهد داشت.
مطابق استاندارد، قطعات داخلی و فواصل ما بین آنها، براساس جریان خزشی، عایق کاری شده باشد که این مورد باعث جلوگیری از آسیب دیدگی کاربر و یا سایر قطعات جانبی می گردد. مدت زمانی که به طول می انجامد تا ولتاژ +۵V پس از روشن شدن منبع تغذیه، از مرز ۹۵% مقدار اولیه خود عبور کند، ‌مطابق با استاندارد باشد. مطابق استاندارد آتش سوزی، برد اصلی منبع تغذیه دارای کلیه موارد و نکات ایمنی لحاظ شده در استاندارد آتش سوزی باشد. واحد فنی و خدمات پس از فروش شرکت هوشمندنت طبق تحقیقات گسترده و با همکاری تعدادی از مراکز تحقیقاتی کشور در زمینه الکترونیک و انفورماتیک و همچنین چندین سایت معتبر از جمله Intel و AMD موفق به تعیین حدود توان مصرفی قطعات سخت افزاری گردیده است. میزان راندمان پاور اهمیت بسیار زیادی دارد؛ مخصوصاً اگر بخواهید یک پاور ۱۰۰۰ واتی بخرید. همچنین باید خاطرنشان کنیم که هرچقدر کامپیوتر به پریز اصلی برق نزدیک‌تر باشد، راندمان پاور آن بیشتر می‌شود.

اگر احیانا می‌خواهید از درایوهای HDD یا نوری قدیمی‌تر در کامپیوترتان استفاده کنید به این کابل نیاز خواهید داشت اما از آنجا که پاورهای امروزی چنین کابلی ندارند باید یک تبدیل SATA به Molex تهیه کرده و از آن برای اتصال کابل SATA پاورتان به درایو قدیمی‌تان استفاده کنید. در اینجا باید بگوییم برخی از پاورها با توان پایین‌تر به جای کابل 24 پین دارای کابل 20 پین هستند. این پاورها بیشتر مناسب مادربوردهای قدیمی‌تر یا رده‌پایینی هستند که دارای کانکتور 20 پینی‌اند اما اگر مادربورد شما کانکتور 24 پین هم داشت نگران نباشید چون می‌توانید با خرید یک تبدیل کابل 20 پین به 24 پین مشکل‌تان را حل کنید.

پاور