«ستارگان همسو شده» در این خانواده رویای LA Canyon Retreat

برای طراح مبلمان، رضا فیض و همسرش، شیلا گریفیث، تهیه کننده تلویزیون، نقل مکان به خانه ای بزرگتر برای بیش از یک دهه مورد توجه بود: «همانطور که بچه ها بزرگ شدند، دوستانشان بزرگ شدند، مجموعه سازهایشان بزرگ شد، ما متوجه شدیم که نیاز داریم. فیز، بنیانگذار Phase Design، یک استودیوی مستقر در لس آنجلس که در مبلمان و اشیاء ساخته شده توسط صنعتگران تخصص دارد، می‌گوید مکانی است که می‌توانیم کمی در آن پراکنده شویم. توجه داشته باشید، این زوج تمایلی به جابجایی در هر جایی نداشتند. آنها به طور خاص مناظر خود را در فریمن کانیون، یک جامعه سرسبز در دامنه تپه در استودیو سیتی، لس آنجلس، که در طول سال‌ها چندین بار برای بازدید از این خانه یا آن خانه به آنجا رفته بودند، عاشق آن شده بودند. وضعیت تا حد زیادی ناشناخته آن، بدون ذکر مجاورت با هالیوود غربی و بورلی هیلز، آن را برای خانواده ایده آل کرده است.

البته، با تعداد بسیار کمی از خانه‌های موجود در بازار، یافتن خانه‌ای که تمام جعبه‌هایشان یا اصلاً خانه‌هایشان را علامت زده باشد، گفتن از انجام آن آسان‌تر بود. وقتی یکی آمد، هیچ کدام را بررسی نکرد. نه این که فیز و گریفیث به طور خاص گیج شده بودند. همانطور که آنها آن را دیدند، این یک الماس درشت بود، و آنها آنقدر با موقعیت بوکولیک جذب شدند که به هر حال پیشنهاد دادند و متعهد شدند که در صورت پذیرفته شدن فضای داخلی را دوباره طراحی کنند.

زوج بر سر قول خود ایستادند. به محض اینکه آنها سند خانه دهه 1960 را امضا کردند، فیض یک تابلوی چشم انداز ایجاد کرد. اقامتگاه قبلی آنها، یک مزرعه دوست داشتنی در اواسط قرن، به عنوان موزه برای این یکی عمل می کرد، اگرچه این زوج مجموعه ای از مداخلات کاربردی را معرفی کردند تا اطمینان حاصل کنند که این خانه نیازهای فعلی آنها را برآورده می کند. آنها زبان طراحی را به صورت عملی و شاعرانه حفظ کردند و از روحیه ای از استحکام در سادگی حمایت کردند و قطعاتی را انتخاب کردند که از نظر بصری الهام بخش هستند اما هرگز بیش از حد ارزشمند نیستند. «من باید دوباره فکر می‌کردم که چه چیزی مهم بود وقتی که تریر گندمی ما، کاسی، تمام دو دقیقه وقت گرفت تا تصمیم بگیرد که صندلی بالا به مناسبت پنجاهمین سالگرد گائتانو پسچه نقطه فرود مورد علاقه او باشد. این طراح ایرانی الاصل را که با هانتر فلیت وود و ماریاپاز فرناندز از معماران فلیت وود فرناندز برای معماری داخلی و متخصص منظر پل رابینز و هنرمند بونسای رابرت پرسلر برای طراحی منظره همکاری کرده است، به شوخی می گوید. .

فیز به طرح‌های خود افتخار می‌کرد و خانه را محل آزمایشی برای آمدن و رفتن نمونه‌های اولیه می‌دانست. او یک ماکت لامپ در اینجا، یک چهارپایه نسخه ویژه در آنجا، یک آزمایش روی میز در اتاق رسانه، یک نیمکت هنوز راه اندازی نشده در کنار درب ورودی تعیین کرد. او با ازدواج قدیم و جدید، مجموعه‌ای از لحظات کوچک را تشکیل داد که آینه‌ای برای حرفه دو دهه‌ای او در طراحی است. همانطور که او می گوید، “من نمی خواستم خانه یک نمایشگاه فاز باشد، اما اگر خودتان از آن استفاده نکنید، چگونه می توانید به کار خود اطمینان داشته باشید؟” با این حال، او در انجام این کار ورزش کرد. محدودیت درایت، حفظ فضای منفی بین اشیاء مجسمه‌سازی برای ایجاد اتاق تنفس برای افراد و اشیا به طور یکسان. او همچنین پیله را عمداً سبک نگه داشت و کف را با بلوط طبیعی سفیدکاری شده و دیوارها را در داخل با خاک رس طبیعی و از بیرون با گچ بری صاف آرام کرد، به گونه ای که شما را متحیر می کند که فضای بیرون به کجا ختم می شود و فضای داخلی کجا شروع می شود.

فیض نشان می دهد که آشپزخانه مورد علاقه خانواده است. “ما هستیم” شیکامو او فکر می‌کند که از کلمه فارسی «غذا» استفاده می‌کند. بنابراین همیشه ما را در حال گردش در جزیره با یک سبزی پولو (یک غذای ایرانی که با برنج گیاهی باسماتی درست می‌شود) پیدا خواهید کرد. یا مقداری ماهی قزل آلا سرخ شده در تابه، یا فنجان های لبه دار از فرمول معروف من شیر زعفران با اسپرسو. وقتی مهمان دارند، از جزیره به میز ناهارخوری فارغ می شوند که به گفته فیض، هشت صندلی آن است. هیچوقت کافی نیست. “خوشبختانه ما تعداد زیادی از نمونه های اولیه کمپایی فاز داریم که در سراسر خانه پراکنده شده اند، و در این لحظات، همه آنها راه خود را در اطراف میز پیدا می کنند تا یک تجربه ناهار خوری صمیمی را در خود جای دهند!”

وقتی مهمان‌ها رفته‌اند و بچه‌ها آن را یک شب نامیده‌اند، فییز و گریفیث دوست دارند سکوت طبقه‌ی بالا را در سالن خانواده، با یک یا دو دور چای بچشند. فیز می‌گوید: «در این میان‌آهنگ‌های آرام، ما اغلب به این فکر می‌کنیم که چگونه، علی‌رغم یک دهه انتظار، ستاره‌ها در نهایت هم‌تراز شدند». «از شانس یا قاطعیت، یا کمی از هر دو، خانه و باغ‌ها همان‌طور که تصور می‌کردیم به زمین آمدند، پناهگاهی که به عنوان پس‌زمینه خوشامدگویی برای فصل بعدی زندگی ما عمل کند.»

source: https://www.architecturaldigest.com/gallery/familys-dream-la-canyon-retreat