این صابون چرخان فرانسوی بدون اجاره در سر من زندگی می کند

دوستم راشل در حالی که پشت میز نشسته بود و قبل از اینکه عکسی را در تلفنش به من نشان دهد، گفت: “باور نمی کنی چیزی را که من در حمام دیدم.” برای روشن‌تر شدن، آخرین وعده غذایی خود را در پاریس در رستورانی تصادفی روبروی هتلمان در خیابان دهم می‌خوردیم. معمولا بحث روی میز حول غذاهای لذیذ بشقاب‌های ما می‌چرخد، اما در این مورد نمی‌توانیم درباره صابون چرخشی فرانسوی که از دیوار بیرون زده است سکوت کنیم. ما قبلاً چنین چیزی را ندیده بودیم، یک نوار صابون که به یک نوار کرومی روی سینک نصب شده است که با لمس ملایم انگشت نیز می چرخد.

صابون دست در ملاء عام می تواند یک موضوع حساس باشد، به خصوص در آمریکا که تعدادی از تعصبات و انگ ها در مورد پاکیزگی وجود دارد. اما با توجه به اینکه تنها 66 درصد از آمریکایی ها پس از استفاده از حمام دست های خود را می شویند، چه چیزی در مورد صابون یکبار مصرف ترسناک است؟ (و حتی من را در مورد افرادی که پاهای خود را زیر دوش نمی شویند شروع نکنید…) من کاملاً می دانم که صابون چرخان ممکن است یک گزینه بحث برانگیز در نظر گرفته شود، اما دیدن یک جایگزین برای من بسیار طراوت بود. به بطری استاندارد شستشوی دستی یکبار مصرف Aesop. ماه گذشته، وفاداری من به صابون اسپینر فرانسوی امضا، مهر و موم شد و زمانی که دوست دیگری به نام راشل برای من یک ویدیوی TikTok ارسال کرد که در آن یک اسپینر در حمام با متنی با مضمون «شما در خانه‌ای بالاتر از براکت مالیاتی خود هستید» را به من فرستاد. او از نبرد لوکاس در “جادوی شیطانی صابون روی چوب” دفاع می کند – حتی تا آنجا پیش می رود که ادعا می کند “انرژی شیطانی” دارند.

او می‌گوید: «اگر وارد حمام مهمان‌های کسی می‌شوم، یکی از عمومی‌ترین اتاق‌های هر خانه، و مجبور می‌شدم برای تمیز کردن فالانژم دستم را به یک تکه صابون برسانم، بلافاصله دچار یک فروپاشی روانی می‌شدم». من می دانم که داشتن یک صابون در کنار سینک تقریباً یکسان است، اما چیزی بسیار شوم در مورد گذاشتن آن روی یک چوب وجود دارد.

محتوای TikTok

این محتوا همچنین ممکن است در سایتی که از آن منشا گرفته است مشاهده شود.

مسلما من صابون نواری را برای دوش گرفتن و صابون مایع را برای دوش گرفتن و شستن دست ها ترجیح می دهم. اما وقتی یک صابون چرخان Provendi را در یک فروشگاه Quil در فیلادلفیا پیدا کردم، چیزی برایم صدا کرد و وقتی به بدنم برگشتم سفارش انجام شده بود. به گفته اشلی اولمستد، موسس و مالک فروشگاه بلدرچین، چرخ گردان های صابونی و نگهدارنده های دیواری از دهه 1950 در سرویس های بهداشتی عمومی در سراسر فرانسه مورد استفاده قرار گرفته اند و باید از هر میله هزار بار شستشوی دستی انجام شود. او می‌گوید: «از آنجایی که در ظرف نمی‌نشیند و در آب فاسد نمی‌شود، ماندگاری بیشتری دارد. “برای آن کاربردهای تجاری بزرگتر، این مورد مورد علاقه بود. من فکر می کنم تجربه حسی استفاده از این شکل بیضی بسیار عالی است؛ این یک تجربه سرگرم کننده و زیبا در شستشوی دست است.”

La Maison du Savon de Marseille، شرکت دیگری که صابون‌های دوار را در بازار فرانسه به بازار عرضه می‌کند، لوازمی را از جنس استنلس استیل، برنج یا برنج جلا داده شده مات ارائه می‌دهد. (صابون گیاهی با رایحه طبیعی آنها از یک دستور 100٪ گیاهی در Grasse ساخته شده است.) هنگامی که در نهایت صابون شما تمام شد، می توانید به راحتی آن را با یک نوار دیگر جایگزین کنید. اشلی می‌گوید: «من نیز به همین ترتیب در یک رستوران پاریسی با او آشنا شدم. “البته من عملی ترین و زیباترین چیز در پاریس بود. این بسیار فرانسوی است و من قطعاً کمی فرانسوی زبان هستم. پس از بررسی کمی بیشتر، توانستم فروشنده ای را پیدا کنم که آن را فروخته است. با بسته بندی تنظیم می شود تا مشتریان اگر آماده باشند به آن متعهد شوند ناراحت نشوند.

source: https://www.architecturaldigest.com/story/this-rotating-french-soap-is-living-in-my-head-rent-free